GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 224047
*
nr 22 4047
TEKANNA
Keramik, Danmark
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
*
TEKANNA
nr 22 4047
TEKANNA
Keramik, Danmark
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2000 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55